Zakup wymarzonego mieszkania

Postanowiłeś wspólnie z żoną, aby po długim okresie wynajmowania różnego typu lokali mieszkalnych nabyć coś własnego. Uzbieraliście pewną kwotę pieniędzy, resztę chcecie dobrać z banku w formie kredytu hipotecznego. Pozostaje teraz kwestia jakiego rodzaju nieruchomość zakupić. Budowa domu jednorodzinnego nie wchodzi w rachubę, gdyż wiązałoby się to z dodatkowym kosztem w postaci zakupu działki budowlanej, a na taki wydatek Was nie stać.

Także pozostaje poszukiwanie mieszkania własnościowego. Rynek mieszkaniowy ma na dzień dzisiejszy bardzo dużo ciekawych propozycji do zaoferowania. Istnieje sposobność żeby kupić własne lokum z tak zwanej drugiej ręki albo też nowy apartament od dewelopera.

Tylko jakie poczynić kroki, aby to mieszkanie które kupicie wspólnie było tym wymarzonym?

Istnieją tak naprawdę dwie drogi do zakupu swojego lokum. Jedna to taka że szukacie na własną rękę, wertujecie ogłoszenia w portalach ogłoszeniowych lub też zdajecie się na informacje od rodziny, czy znajomych.

Drugą możliwością jest nawiązanie współpracy z biurem nieruchomości, które będzie dla Was szukało najbardziej odpowiedniego mieszkania. Musicie określić w jakiej lokalizacji chcielibyście zamieszkać oraz o jakim metrażu ma być lokum.

Wydaje się, że to drugie wyjście z sytuacji będzie tym właściwszym, bo chociaż oczywiście pośrednikowi trzeba zapłacić prowizję gdy znajdzie dla Was to czego poszukujecie, ale współpraca z firmą działającą od wielu lat w branży nieruchomości daje niewątpliwie wiele korzyści, których nie macie szukając samemu własnych czterech kątów.

Można wymienić takie zalety zdania się na biuro nieruchomości jak chociażby:

  • szuka odpowiedniego mieszkania, dając w rożnych miejscach ogłoszenia,
  • umawia się w Waszym imieniu z osobami chcącymi sprzedać nieruchomość,
  • negocjuje odpowiednią cenę,
  • posiada własną bazę danych dlatego łatwiej jest znaleźć swojemu klientowi odpowiednie na przykład mieszkanie.

Tak więc przy pomocy pośrednika szybciej znajdziecie wymarzone gniazdko, uzyskacie profesjonalną pomoc przy załatwianiu różnorakich formalności urzędowych i będziecie mieli gwarancję że nie wydacie na nie więcej pieniędzy, niż jest ono rzeczywiście warte.

Autor

  • Doradca, a hobbystycznie grafik i ilustrator. Pracował w wielu firmach doradzając w sprawach biznesowych, Obecnie tworzy strony internetowe chcąc dotrzeć do szerokiego grona osób.

2 thoughts on “Zakup wymarzonego mieszkania

Dodaj komentarz